“A könyvtárba mentem, de honnan indultam” – helyismereti vetélkedő eredménye

A Csorba Győző Könyvtár Körbirodalom Gyermekkönyvtára és Helytörténeti Gyűjteménye kétfordulós helyismereti vetélkedőt hirdetett “A könyvtárba mentem, de honnan indultam?” címmel 6–7. osztályos 3 fős csapatok számára. A vetélkedő két fordulóból állt. Az első modulban Pécs belvárosát járták körbe a három fős csapatok egy felnőtt (tanár vagy szülő) vezetésével és kitöltötték az első forduló feladatlapját. A feladatok teljes megoldásához könyvtárunk Helytörténeti Gyűjteményébe is ellátogattak, hogy a város nevezetességeiről információt gyűjtsenek.

November 24-én lezajlott a második forduló is a Tudásközpontban. A 6 állomásból álló csapatversenyen különböző helyismereti feladatokban mérkőztek meg a diákok. A játékban részt vevő 7 csapat a Kovács Béla Általános Iskolából (felkészítő tanáruk: Pozsgai Ildikó), a Pécsi Bánki Donát Utcai Általános Iskolából (felkészítő tanáruk: Szenti Judit) és a Köztársaság Téri Általános Iskolából (felkészítő tanáruk: Wochner Tímea) érkezett. Nagyon szoros volt a küzdelem, a gyerekek ügyesen és nagyon kreatívan oldották meg a feladatokat.

Az eredmények a következőképpen alakultak:

I. helyezett: Pécsi láthatatlanok csapat (Kovács Béla Általános Iskola)
A csapat tagjai: Deák Janka Jázmin, Magyar Zselyke, Dajkó Vilmos Pál

II. Idődetektívek csapat (Köztáraság Téri Általános Iskola)
A csapat tagjai: Szarvas-Petrétei Zalán, Tiringer András, Varga Balázs

III. helyezett: PKÁI csapat (Kovács Béla Általános Iskola)
A csapat tagjai: Almási Hanna Izabella, Ambrus Gréta Hermina, Kovács Szilárd

Gratulálunk minden résztvevőnek!