A Tenkes Kapitánya – képregény kiállítás

A Csorba Győző Könyvtár ez év tavaszán történelmi csapatversenyt hirdetett általános iskolás korú tanulók részére, II. Rákóczi Ferenc erdélyi fejedelemmé választásának 315. évfordulója alkalmából. A versenyre felső tagozatos, háromfős tanulócsoportok neveztek baranyai iskolákból.

Az első levelező forduló egyik feladata egy 6 kockából álló képregény készítése volt, Örsi Ferenc: A Tenkes kapitánya című ifjúsági regényének valamelyik fejezetéből. Az elkészült pályamunkákból 2019. április 10-én kiállítás nyílt a Tudásközpont 4. emeletén, a Körbirodalom Gyermekkönyvtárban.

A Tenkes kapitánya című 13 részes, magyar televíziós filmsorozat cselekménye a dicsőséges Rákóczi-szabadságharc idején játszódik Dél-Baranyában. A filmsorozat forgatókönyvét Örsi Ferenc írta.

A kiállítás megtekinthető 2019. április 30-ig.