„Jártam a jelenben, éltem a jövőben” – A Petőfi Irodalmi Múzeum vándorkiállítása

„Jártam a jelenben, éltem a jövőben” – A Petőfi Irodalmi Múzeum vándorkiállítása

Arany János a magyar kulturális közösségi tudat egyik sarkköve, alakját kivételes konszenzus övezi: a tisztesség, a mérték, a költői helytállás példaképe. Nem csupán a közoktatásnak része, de a közgondolkodásnak is, kultusza áthatja hétköznapjainkat.

„Jártam a jelenben, éltem a jövőben” címmel összeállított tárlat Arany János életét, pályáját, költészetét mutatja be fotók, dokumentumok, kéziratok és idézetek sokaságán keresztül. A tabló-szerű kiállítás 10 nagy témát dolgoz fel. (Arany János származása, családja; költői indulása; a nagykőrösi évek; a forradalmi időszak; Petőfi barátsága; az Akadémia titkára; folyóiratok szerkesztője; műfordításai; időskori költészete.)

A kiállítás 2017. december 7-től 2018. január 30-ig látogatható a Tudásközpont épületében.

– Klikk a nagyobb mérethez! –