Livits Réka: 3 nap 3 éjszaka

Anna egy gátlásokkal, félelmekkel, bizonytalanságokkal teli fiatal lány, aki életét kedvenc regényeinek oldalain éli. Mióta megtanult olvasni, falja a könyveket, az érettségi utáni nyári szünetben 43 könyvet olvasott el. Könyvtár szakon tanul és az egyetemi könyvtárban dolgozik. A könyvek a legjobb barátai, szerelmei. Ezenkívül csokoládé- és kávéfüggő.  Élete azonban megváltozik, amikor megismeri Zoét, aki egy különleges különc ember, de  fájdalmas emlékeket hordozó, független, bátor lány is. Ő lesz az, aki kizökkenti Annát álomvilágából.

Közben a szerelem is rátalál Annára, de ő maga is bizonytalan, hogy Bálint mellett hosszú távon boldog lehet-e? A világ fizikai értelemben is kinyílik számára: Amszterdam, Párizs, Barcelona utcáin keresi a kalandokat. Végül egy párizsi találkozás során talál rá egy lehetőség, hogy a Pireneusok eldugott szegletében 3 napot és 3 éjszakát tölthet el a szabadban böjtölve, szembenézve saját magával, vágyaival, félelmeivel. Vajon ezután a három nap után hogyan lép tovább, megváltozik-e életéhez, szerelméhez vagy a könyvekhez való viszonya? Nem minden derül ki a könyv lapjairól, hiszen egy trilógia első része ez a történet, Anna útkeresése még folytatódni fog.

Budapest, Magánkiadás, 2015.