„MESEHŐSÖK – HŐSMESÉK 3D-ben” – kiállításmegnyitó

A Csorba Győző Könyvtár Körbirodalom Gyermekkönyvtára  képzőművészeti pályázatot hirdetett általános iskolás tanulók részére  Berze Nagy János néprajztudós, népmesekutató születésének 140. évfordulója tiszteletére.

A pályázat célja a vizuális gondolkodás és kifejezőkészség fejlesztésén túl az volt, hogy minél több kisdiák olvasson mesét, és ráirányítsuk a figyelmet a magyar népmesekincs gazdagságára. A pályaműveket szakmai zsűri bírálta el. Az alkotások arany, ezüst vagy bronz minősítést kapnak.

A pályamunkákból készült kiállítás megnyitója és a pályázat eredményhirdetése  2019. szeptember 30-án 15:00-kor lesz a Csorba Győző Könyvtár Körbirodalom Gyermekkönyvtárában, melyre minden pályázót sok szeretettel várunk.

Helyszín: Csorba Győző Könyvtár, 4. emelet, Körbirodalom Gyermekkönyvtár (Universitas u. 2/A)

Az alkotások 2019. november 3-ig megtekinthetők a könyvtár nyitvatartási idejében.