Rajzpályázat Pákolitz István születésének 100. évfordulója tiszteletére

A Csorba Győző Könyvtár rajzpályázatot hirdet óvodások és általános iskolák alsó és felső tagozatos tanulói részére Pákolitz István születésének 100. évfordulója tiszteletére. A pályázatra nevezők a költő bármelyik versére készített illusztrációval nevezhetnek. (A kisebbeknek javasoljuk a költő három gyermekverses kötetét).
A pályamunkákat A/4-es méretben tetszőleges technikával (tempera, pasztell, zsírkréta, filctoll, ceruza, egyéb) lehet elkészíteni. Az alkotásokat 2019. június 15-ig kérjük eljuttatni a Csorba Győző Könyvtár Körbirodalom Gyermekkönyvtárába( Pécs, Universitas utca 2/A) személyesen vagy postai úton.
Kérjük, hogy a pályamunkák hátoldalára írják rá a vers címét, melyhez az illusztráció készült, vagy a pályamű címét, a  pályázó nevét, korát, osztályát, iskolája, óvodája címét és egy e-mail elérhetőséget.

A pályaművek értékelése korcsoportonként történik.

Az eredményhirdetés és a pályaművekből készült kiállítás megnyitójának időpontja 2019. szeptember 18. 15:00.
Várható helyszín:  Tudásközpont, mélyföldszint