„Te aranyok Aranya!” – Arany János-szavalóverseny

Az Országos Széchényi Könyvtár, valamint a Magyartanárok Egyesülete és a Magyar Olvasástársaság  Arany János születésének 200. évfordulója tiszteletére hirdette meg a szavalóversenyt. A dél-dunántúli területi döntőnek 2017. október 17-én a Csorba Győző Könyvtár adott otthont.

A versenyzők két korcsoportban adták elő Arany János két-két művét, egy kötelező és egy szabadon választott verset. A versenyzőket Miszler Tamás, a Csorba Győző Könyvtár igazgatója (zsűrielnök), Hencsné Tóth Zsuzsanna, a Kodály Zoltán Gimnázium Humán Tagozatának vezetője és Szilas Miklós előadóművész értékelte.

A területi döntő három első helyezettje továbbjutott a 2017. november 25-én, az Országos Széchényi Könyvtárban tartandó döntőre.

Az általános iskola felső tagozatos diákjainak helyezettjei:

I. Békefi Benjamin

II. Reali Bonifacio

III. Tóth Milán Máté

A középiskolás diákok helyezettjei:

I. Baranyi Liána

II. Bende Balázs