Körbi meséje – alkotói pályázat internetre hangolva

A Csorba Győző Könyvtár Körbirodalom Gyermekkönyvtára “KÖRBI MESÉJE”  címmel alkotói pályázatot hirdetett meg, amely az alábbiakban módosul a kialakult helyzet miatt.

A pályázat részletei:

A pályázat célja a gyermekek fantáziavilágának, egyéni kifejezőkészségének fejlesztése. A könyvtár kabalafiguráján keresztül pozitív kötődés kialakítása a könyvtárhoz, mint kultúraközvetítő intézményhez, az olvasásnépszerűsítés egyik helyszínéhez.

A pályázat kategóriái:

1. Körbi meséje – egy elképzelt szituáció, történet illusztrálása, melynek főszereplője Körbi, a könyvtár kabalafigurája.

Javasolt korcsoport: óvodás és kisiskolás, 1-2. osztályos gyermekek. Fényképek a figuráról és a helyszínről https://gyermekkonyvtarak.csgyk.hu/korbi-meseje-alkotoi-palyazat/ oldalról letölthetők.

2. Dér Adrienn: Körbi és a hú-zós rejtély c. mese –  a történet valamelyik jelenetének illusztrálása.

Javasolt korcsoport:  óvodás és iskolás, 1-4.osztályos gyermekek.

Az illusztrációhoz megadott történet letölthető a https://gyermekkonyvtarak.csgyk.hu/korbi-meseje-alkotoi-palyazat/ oldalról.

3. Írj te is mesét Körbiről! –  egy mese írása, melyben megjelenik a Körbirodalom, mint egyik helyszíne a történetnek, illetve Körbi,  a könyvtár kabalafigurája.

Javasolt korcsoport: 2-5. osztályos tanulók

Az alábbi címek közül választhatsz, melyeket Dér Adrienn írónő ajánlott:

• Körbi a Molyrágta Lapbarlangban
  • Körbi és az irodalmi tépegetőszörny
  • Körbi és könyvmolyok: a Körbirodalom visszavág
  • Körbi és a lapozható fal titka
  • Körbi és a visszafelé haladó mese
  • Az égig érő betűevő troll, aki bele akart lapozni a Körbirodalomba

A pályamunkákra vonatkozó formai elvárások:

A vizuális alkotások  A/4-es méretben, szabadon választott képzőművészeti technikával készülhetnek, pl.: színes ceruza, filctoll, zsírkréta, tempera, olajpasztell, tus, kollázs stb.

A mese terjedelme: 1-4 oldal, word formátum, 12-es betűméret.

A pályaművek kézírással is készülhetnek, a terjedelmük ennek megfelelően módosulhat 1-6 oldalra.

A pályamunkák beküldési határideje: 2020. szeptember 15.

Kérjük, a pályaművekhez csatolják a nevezési lapot, melyet honlapunkról tudnak letölteni (https://gyermekkonyvtarak.csgyk.hu/korbi-meseje-alkotoi-palyazat/

A nevezési lapon kérjük tüntessék fel az alkotás címét,  az alkotó/alkotók nevét,  életkorát.

A pályamunkák beküldésének módja: kizárólag online formában a korbirodalom@csgyk.hu címre.

További tájékoztatás kérhető e-mailben (korbirodalom@csgyk.hu)

Az eredményhirdetés várhatóan október 10-én, a Csorba Győző Könyvtár Körbirodalom Gyermekkönyvtárának tíz éves fennállása tiszteletére szervezett programsorozat részeként kerül megrendezésre, mely alkalom egyben Körbi 10. születésnapja is lesz.

Letölthető dokumentumok:
Nevezési lap
Dér Adrienn-Körbi és a hú-zós rejtély
Képek Körbiről
Körbi és a hú-zós rejtély felovasva

Körbi Kifestő
Körbi Kifestő 1